flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Історія Новокаховського міського суду

 
30 січня 2013 року виповнилось 50 років відтоді, як постановою Верховної Ради Української РСР в числі 450 районних і міських народних судів, був утворений Новокаховський міський народний суд.
Фактично, орган судової влади в Новій Каховці існував ще від початку заснування міста – з 1952 року. Це була Друга дільниця народного суду Каховського району і до її штату входив один народний суддя. 
 
Новокаховський міський народний суд розміщувався у невеличкому приміщенні на вулиці Леніна в районі колгоспного ринку навпроти банно-прального комбінату. Працював у ньому народним суддею Микола Іванович Черніков. Ветеран Великої Вітчизняної війни, офіцер, скромний, чесний, порядний чоловік, суворий, але справедливий суддя, Людина з великої букви. Він користувався в місті беззаперечною повагою, активно займався громадською діяльністю, неодноразово обирався народним суддею, а згодом перейшов на роботу до прокуратури міста.
 
 
З 1968 по 1978 рік Новокаховський міський народний суд очолював Анатолій Георгійович Бірюков. Людина високої моральної порядності та честі, він користувався великою шаною і авторитетом не лише у Новій Каховці, а й у області. Нинішнє приміщення суду було зведене у 1977 році, і немало зусиль для того, щоб у місті з’явилась світла і простора «Будівля правосуддя» доклав саме Анатолій Георгійович. Він очолював увесь процес будівництва, починаючи з розробки проекту і до переїзду колективу суду в нове приміщення. Сталося це під Новий рік 31 грудня 1977 року. На той час у суді вже працювало 10 чоловік, з них 2 суддів.
 
З 1982 до 1991 року головою Новокаховського міського суду працював Євген Миколайович Терещенко. Його сучасники відгукуються про нього як про товариську і лагідну, веселу людину. Авторитет Євгена Миколайовича в Херсонській області був дуже високим, про що свідчить той факт, що він очолював обласну атестаційну комісію суддів, був делегатом I З’їзду суддів України. На жаль, Є. М. Терещенко рано пішов з життя, у 47 років, залишивши в серцях тих, хто його знав, добру пам’ять.
 
 
У перші роки незалежності України Новокаховський міський суд очолив Валерій Іванович Побережний. Будучи обраним в лютому 1989 року на посаду судді Новокаховського міського суду Херсонської області, вже в червні 1991 року він став головою суду і на цій посаді успішно пропрацював до 2002 року. Донедавна Валерій Іванович був очільником Солом’янського районного суду м. Києва.
Впродовж останніх 20 років суд пройшов через ряд організаційних перетворень.
Так, Законом України від 24 лютого 1994 року було виключено слово "народний" з найменувань районних судів, і назва суду змінилась на Новокаховський міський суд Херсонської області.
Відповідно до Указу Президента України від 20 серпня 2001 року кількість суддів Новокаховського міського суду збільшилася до восьми.
З прийняттям Закону України «Про судоустрій України» від 07 лютого 2002 року суди були виведені з складу Міністерства юстиції України, і організаційне забезпечення діяльності судів покладено на новоутворений орган - Державну судову адміністрацію України.
 
 
З 2002 по 2008 рік головою Новокаховського міського суду був Олександр Іванович Коровайко. Молодий, енергійний, діяльний керівник запровадив новий сучасний підхід в роботі суду. Під час його головування високий рівень роботи суддів та працівників апарату суду, кваліфікація та підготовка кадрів були відзначені наданням наказом Державної судової адміністрації України від 10.04.2006 року №33 Новокаховському міському суду почесного статусу модельного суду.
 
 
Олександр Іванович Коровайко народився у 1966 році в смт. Велика Лепетиха Херсонської області.
По закінченню в 1990 р. юридичного факультету Одеського державного університету ім. І.І.Мечнікова працював юрисконсультом райвиконкому Великолепетиської районної ради народних депутатів.
В червні 1992 р. став суддею Великолепетиського районного суду Херсонської області, у вересні 2000-го був призначений головою цієї установи.
В 2002 р. перейшов на роботу до Новокаховського міського суду Херсонської області, який невдовзі очолив.
В 2008 р. обраний суддею Апеляційного суду Херсонської області.
В березні 2012-го року призначений заступником, а в червні того ж року — головою апеляційного суду Херсонської області.
Кандидат юридичних наук.
Враховуючи зростаючу потребу суду в новому приміщенні, яке б відповідало вимогам судочинства, для забезпечення своєчасного, ефективного та прозорого відправлення правосуддя, а також потреб адвокатів і учасників проваджень, забезпечення достатньої кількості залів судових засідань, кабінетів суддів, робочого простору для працівників апарату суду та місць очікування для відвідувачів суду, Олександром Івановичем Коровайко було ініційовано  зведення нової будівлі суду. На сьогоднішній день розроблений робочий проект нової будівлі, Новокаховської міською радою виділена земельна ділянка на розі вулиці Латиських Стрільців та проспекту Дніпровський у м. Нова Каховка під будівництво.
Крім того, було виконано реконструкцію існуючої будівлі суду, і облаштовано шість додаткових кабінетів для суддів та працівників апарату суду в надбудові над залами судових засідань.
В 2008 році після переходу О. І. Коровайко на роботу до апеляційного суду Херсонської області Новокаховський міський суд вперше за його історію очолила жінка – Наталя Василівна Матвєєва, яка до цього працювала заступником голови суду.
На сьогоднішній день Новокаховський міський суд – це молодий дружний колектив однодумців, які добросовісно і сумлінно, на високому рівні виконують свої повноваження та обов’язки в нелегкій справі служіння правосуддю, захисту прав, свобод і законних інтересів громадян.
Суддівський корпус, який складають 7 суддів, сформований з висококваліфікованих, грамотних, досвідчених працівників.
Суддя Лариса Володимирівна Сапронова має загальний трудовий стаж понад 27 років, з них працює на посаді судді Новокаховського міського суду Херсонської області  понад 17 років.
Суддя Юлія Вікторівна Ведяшкіна, працює в Новокаховському міському суді з 1990 року, має загальний трудовий стаж понад 22 роки, а на посаді судді працює понад 9 років.
В 2012 році відзначила 50-річний ювілей роботи в суді архіваріус Жупина Галина Іванівна, її трудовий стаж розпочався в далекому 1967 році.
Понад 15 років свого життя присвятили діяльності в сфері правосуддя старший секретар суду Тюлюпа Лариса Михайлівна, консультант суду Добровольська Світлана Олександрівна, консультант з кадрової роботи і статистики  Полегенько Тетяна Вікторівна.
Неодноразово висока професійність, трудові досягнення суддів та працівників апарату відзначались Почесними грамотами Державної судової адміністрації та її територіального управління, відзнаками Херсонської обласної державної адміністрації, обласного управління юстиції.
В 2012 році перейшла на роботу до апеляційного суду Херсонської області суддя Наталія Олексіївна Непомняща, яка розпочала свою кар’єру з посади секретаря судового засідання.
Не можна не згадати добрим словом суддів, які свого часу працювали в Новокаховському міському суді, але згодом за велінням долі покинули його стіни: Валентину Вікторівну Балабанову, Володимира Андрійовича Кузнєцова, Надію Михайлівну Бауль, Інну Вікторівну Цуканову, Валерія Яковича Червоненко та інших.
 
Хронологічна довідка
 
Народні судді Другої дільниці народного суду Каховського району (відомості частково відновлені на основі архівних документів)
 
Липка Микола Михайлович
Черніков Микола Іванович
 
Народні судді Новокаховського міського народного суду
Черніков Микола Іванович (1963-1967 р.р.)
Войток Євген Вячеславович (1967-1968 р.р.)
 
Очільники Новокаховського міського суду Херсонської області
 
Бірюков Анатолій Георгійович (1968-1978 р.р.)
Кузнєцов Володимир Андрійович (1978-1982 р.р.)
Терещенко Євген Миколайович (1982-1991 р.р.)
Побережний Валерій Іванович (1991-2002 р.р.)
Коровайко Олександр Іванович (2002-2008 р.р.)
Матвєєва Наталя Василівна (2009-2014 р.р.)
         Пилипенко Сергій Васильович (2014 рік - 03.02.2015 року)
Сапронова Лариса Володимирівна (04.02.2015 року - по 27.06.2017 року) - в .о . голови суду
Пилипенко Сергій Васильович (з 03.03.2018 року)
 
Суддівський корпус Новокаховського міського суду Херсонської області
 
 
Матвєєва Наталя Василівна – суддя
 
 
Пилипенко Сергій Васильович – суддя
 
 
Бойко Марина Євгеніївна – суддя
 
 
Ведяшкіна Юлія Вікторівна – суддя
 
 
Сапронова Лариса Володимирівна – суддя (у відставці)
 
 
Червоненко Дмитро Валерійович – суддя
 
 
Чирський Геннадій Михайлович – суддя