flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд обрав запобіжний захід підозрюваному в справі щодо масштабної пожежі

07 липня 2020, 17:20

7 липня 2020 року до Новокаховського міського суду Херсонської області надійшло клопотання слідчого Новокаховського відділу поліції ГУНП у Херсонській області про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання щодо чоловіка, підозрюваного у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

За підсумками розгляду поданого клопотання слідчий суддя ухвалив застосувати до підозрюваного  запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання в межах строку досудового розслідування з покладанням  наступних обов’язків: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора та суду на визначений ними час; не відлучатися із Херсонська область, м. Нова Каховка, де він  проживає, без дозволу слідчого, прокурора та суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.     

Напередодні, 5 липня, внаслідок масштабної пожежі було повністю знищено дах багатоквартирного будинку на вулиці Букіна в місті Нова Каховка. Імовірного винуватця поліція затримала на місці події.

Відповідно до статті 179 Кримінального процесуального кодексу України, особисте зобов’язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов’язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов’язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов’язки та роз’яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням особистого зобов’язання здійснює слідчий, а якщо справа перебуває у провадженні суду, - прокурор.