flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Закон щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян набирає чинності 22 січня 2014 року

21 січня 2014, 14:30

       22 січня 2014 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» від 16 січня 2014 року №721-VII.

Зазначеним Законом вносяться зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», Кодекса України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального Кодекса України, Цивільного процесуального кодекса України, Господарського процесуального кодекса України, Кодекса адміністративного судочинства України, Кримінального кодекса України, Податкового кодекса України, Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про телекомунікації», Закону України «Про інформаційні агентства», Закону України «Про громадські об'єднання», Закону України «Про прокуратуру», Закону України «Про міліцію», Закону України «Про Службу безпеки України», Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», Закону України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації», Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Законом №721-VII від 16.01.2014 року передбачено зміни до законодавства про судоустрій, якими підсилено заходи безпеки у відношенні суддів, членів їх сімей, працівників суду, працівників правоохоронних органів, спрощено процедуру притягнення до адміністративної відповідальності за прояви неповаги до суду.

Згідно зазначеного Закону, постанова про притягнення до відповідальності за неповагу до суду ухвалюватиметься без складення протоколу про адміністративне правопорушення, повинна містити відомості, передбачені статтею 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є остаточною і оскарженню не підлягає. У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу контроль за виконанням такої постанови здійснюється відповідними органами доходів і зборів.

Крім того, змінюється порядок повідомлення особи про розгляд справи про адміністративне правопорушення. Згідно ст. 227-2 КУпАП, належним підтвердженням повідомлення особі про місце і час розгляду справи (отримання особою повістки або ознайомлення з її змістом в інший спосіб) будуть підпис особи про отримання повістки, у тому числі на поштовому повідомленні, або відеозапис вручення особі повістки, або будь-які інші дані, що підтверджують факт вручення особі повістки або ознайомлення з її змістом.