flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Куріння не лише шкодить здоров’ю, а й призводить до адміністративної відповідальності

07 листопада 2019, 13:11

На розгляд Новокаховського міського суду Херсонської області надійшли чотири матеріали про притягнення учнів одного з професійно-технічних навчальних закладів міста Нова Каховка до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях).

Як слідує з протоколів  про адміністративне правопорушення, учні палили цигарки у забороненому місці, а саме на території навчального закладу.

Згідно пункту 3 частини другої статті 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях та на території навчальних закладів.

У судовому засіданні юні правопорушники свою вину визнали, зазначивши, що зробили для себе відповідні висновки та більше так не вчинятимуть.

Враховуючи те, що кожен із учнів є неповнолітньою особою, раніше не притягався до адміністративної відповідальності, суд застосував  до них захід впливу у вигляді попередження.

Відповідно до частини першої статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини першої статті 13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього кодексу: зобов`язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого,  попередження, догана або сувора догана, передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.