Правосуддя в Україні
Чим є правосуддя? Правосуддя - це справедливість у дії. Вчинення справедливого суду, вирішення конфліктів, досягнення справедливого стану речей - ось що являє собою правосуддя.
На території нашої країни правосуддя визначається, як самостійна галузь державної діяльності, яку здійснює суд шляхом розгляду і вирішення у судових засіданнях в особливій, встановленій законом, процесуальній формі цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ. Згідно Конституції України правосуддя в України здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Ця норма не тільки відображає реалії теперішнього судочинства, але й стан правового розвитку суспільства і його культурно-правового надбання. Дійсно, зараз, правосуддя здійснюється судами, і ніхто і ніщо не мають права здійснювати його, окрім судів. Раніше це поняття мало інший зміст, бо у середньовіччя або темні віки, правосуддя могло бути спаплюжене - бо інтереси сильних воно захищало, однак незаможні люди іноді і не могли на нього надіятись. Нажаль, і в нові часи правосуддям нехтували: у нацистській Німеччині, Китайській державі, навіть на території Росії, України та Білорусі в тяжкі часи громадянської війни. На щастя, ці часи у минулому, і зараз ми живемо в демократичному суспільстві. Принципи правосуддя удосконалились з плином часу та розвитком нових ідей і зараз представляють сучасність і сьогодення під найбільш демократичним кутом. Україна незалежна вже 22 роки і справедливий суд здійснюється в нашій країні, в період незалежності, стільки ж років. Дійсно, бувають виключення з правил, але я вважаю, що система правосуддя, існуюча в нашій країні, відповідає усім нормам і вимогам не лише нашої країни, але і усієї європейської спільноти. В наш час до сторін в цивільній справі або до обвинуваченого в кримінальній справі суд ставиться однаково справедливо. Кожен має право доказувати свою точку зору у суді, аргументувати її з метою захисту своїх прав та обов'язків, та вчиняти інші дії, передбачені законом. В кримінальних справах ніхто і ніколи не буде не справедливо засуджений, навіть не маючи права на захисника - бо норми закону регламентують право кожної особи на захист, презумпцію невинуватості та інші демократичні норми, що характеризують правосуддя в Україні, як чисто демократичний процес з метою встановлення істини по справі, досягнення справедливості.
Я ніколи не був присутнім на судових засіданнях, що проводились в інших країнах, не так добре ознайомлений з системами правосуддя інших держав, проте я був на судових засіданнях, що проводились в Новокаховському міському суді Херсонської області, і побачив своїми очами, що судді роблять все необхідне для вчинення справедливого правосуддя. Побачивши вчинення правосуддя на власні очі, проаналізувавши наше законодавство, я впевнений, що судова система Україні являє собою гідний взірець системи, яка чинить правосуддя, не лише Європи, але і світу.