flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Студентська молодь про діяльність судової влади

20 листопада 2013, 16:33

     Представники Новокаховського міського суду Херсонської області 16 листопада 2013 року провели опитування студентів 5 курсу денного відділення за спеціальністю «Правознавство» Новокаховського гуманітарного інституту Вищого навчального закладу Університету розвитку людини «Україна» з питань діяльності судової влади.

Був опитаний 21 студент (7 хлопців та 14 дівчат) віком від 20 до 23 років, яким було запропоновано надати відповіді на 12 запитань. Анкетування показало наступні результати.

На запитання про причини обрання спеціальності «Правознавство», 8 осіб відповіли про бажання знати свої права, ознайомитись взагалі з юридичною діяльністю, 4 – пов’язали свій вибір з актуальністю професії, 8 – з прагненням відповідних знань, 7 осіб оцінили практичну користь професії.

Статус судової влади України, як самостійної гілки влади вірно назвали 15 з опитаних, 3 особи вирішили, що це правова система взагалі, та ще 3 визначили судову владу як орган, підпорядкований Верховній Раді України та Генеральній прокуратурі.

Про існування та роботу веб-порталу «Судова влада України» обізнані та використовують в своїй роботі викладену на ньому інформацію 14 студентів з 21, тобто, дві третини.

На думку 19 студентів, правосуддя в Україні здійснюється виключно судами, 2 відповіли, що судами та правохоронними органами.

На запитання про джерела, звідки молодь отримує уявлення про діяльність суду, ТВ-шоу були зазначені в 9 анкетах, кінофільми – в 5, з практичної діяльності формують думку про роботу судів 12 опитаних.

Щодо заходів, які могли б покращити якість судів, студентами були обрані:

- створення при судах громадських представництв для безкоштовного надання консультацій незахищеним верствам населення – 16 відповідей;

- поліпшення матеріально-технічного забезпечення судів – 5 відповідей;

- збільшення кількості судів, щоб зменшити їх завантаженість – 3 відповіді;

- розширення інформації для громадян щодо діяльності суду у співпраці з засобами масової інформації – 4 відповіді.

Цікавими видались результати з’ясування думки студентів, щодо того, з чого складається робота судді (працівника апарату суду).

Найбільша кількість опитуваних зазначили, що робота судді (працівника апарату суду) допомагає відновити справедливість (14 відповідей), вимагає високих моральних якостей (8 відповідей). В 4 випадках респонденти вважають, що ця робота надає суспільні пільги (переваги), ще 4, що вона матеріально вигідна.

Крім того, студентам було запропоновано навести приклади фільмів, в яких висвітлюється тема правосуддя, та зазначити, чим вони цікаві. Найчастіше молоді люди зазначали кінофільми «Законослухняний громадянин» та «Адвокат диявола», серіали «Слід» та «CSI», потрапила до списку також кінострічка «Нюрнберзький процес». Як зазначив у своїй анкеті один з опитуваних, найбільше подобається в таких фільмах те, що в них все розв’язується по справедливості.