05 липня 2013 року о 9.30 годині в приміщенні апеляційного суду Херсонської області Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ в режимі відеоконференції було проведено черговий семінар з питань застосування положень Кримінального процесуального кодексу України при проведенні слідчих дій у кримінальному судочинстві.
До участі в відеоконференції були запрошені судді місцевих судів, а також працівники правоохоронних органів Херсонської області.
Від Новокаховського міського суду Херсонської області участь в семінарі взяли в. о. голови суду Пилипенко С. В. та слідчий суддя Чирський Г. М.
Під час засідання у режимі відеоконференцзв’язку судді ВССУ, апеляційних і місцевих судів обговорили питання практичного застосування положень Кримінального процесуального кодексу України, зокрема щодо діяльності слідчих суддів.
Відкриваючи захід, заступник Голови ВССУ Станіслав Міщенко зауважив, що зазначені питання вже були предметом обговорення під час тематичних семінарів, ініційованих ВССУ. Але про необхідність повернення до цієї теми свідчить той факт, що до ВССУ на сьогодні надійшло понад двісті запитань, пов’язаних із діяльністю слідчих суддів, які потребують відповідних роз’яснень задля забезпечення єдиних підходів застосування положень нового КПК. Станіслав Міщенко подякував судам за активну участь у відеоконференціях і запевнив, що практику їх проведення буде обов’язково продовжено у ІІ півріччі цього року. Водночас він зазначив, що для покращення ефективності співпраці апеляційним судам необхідно розпочинати роботу над узагальненням судової практики застосування норм КПК та про їх результати інформувати ВССУ, не чекаючи офіційних запитів.
Під час засідання судді судової палати у кримінальних справах ВССУ Сергій Слинько, Володимир Британчук та Жанна Єленіна детально розглянули проблемні аспекти застосування кримінального процесуального законодавства та надали колегам вичерпні відповіді, зокрема щодо обрання запобіжних заходів на підставі ухвали слідчого судді, повноважень слідчих суддів апеляційних інстанцій, оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування, а також щодо заходів забезпечення кримінального провадження і підстав їх застосування.