Домашнє насильство – це один з різновидів насильства, яке скоюють близькі один до одного люди (родичі або члени сім’ї), які мають тісні стосунки (кровні, емоційні, шлюбні, інтимні, господарські), та які пов’язані між собою. Виділяють 4 види домашнього насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. Існують певні характерні особливості домашнього насильства: повторюваність та систематичність, наявність влади та контролю з боку кривдника; насильницькі дії між близькими людьми; висока ймовірність посилення насильства.
В Україні відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачена статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Новокаховський міський суд Херсонської області розглянув два адміністративних матеріали щодо матері малолітньої дитини про притягнення до відповідальності за домашнє насильство: у першому випадку жінка визнала вину в тому, що вдарила сина шнуром від зарядного пристрою, зате в іншому зафіксованому протоколом порушенні (невчасно годує та залишає без їжі) виправдалась тим, що її дитина є інвалідом, якому лікарі призначили спеціальну дієту, бабуся цього не розуміє і дає хлопчику заборонену їжу, що призводить до сварок.
Суд оштрафував жінку за вчинене фізичне насильство, а за підсумками розгляду іншого протоколу закрив справу у зв`язку з відсутністю в діях матері події та складу адміністративного правопорушення.
Малюнок лауреата конкурсу дитячих малюнків та творів серед школярів на тему «Правосуддя» 2018 року Н. Рибчинської