flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Показники здійснення судочинства з розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів проти життя і здоров’я особи за 2015 рік (ст.ст. 115-145 КК України)

09 червня 2016, 11:48

       Відповідно до плану роботи на І півріччя 2016 року Новокаховським міським судом Херсонської області проаналізовано показники здійснення судочинства щодо розгляду кримінальних проваджень по злочинам проти життя і здоров’я особи за 2015 рік.

Відповідно до ст.ст. 3 та 27 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Кожна людина має невід'ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов'язок держави - захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань. Тому умисне позбавлення життя іншої людини належить до найтяжчих злочинів проти особи, покарання за вчинення яких регулюється розділом II Особливої частини Кримінального кодексу України «Злочини проти життя та здоров’я особи». Відповідно до чого встановлена кримінальна відповідальність за діяння, суспільна небезпечність яких полягає у посяганні на життя та здоров’я особи і охоплюється 3 видами злочинних  посягань, зокрема: 1) злочини проти життя особи; б) злочини проти здоров'я особи; в) злочини, що ставлять у небезпеку життя та здоров'я особи.

Таким чином, відповідно до норм Кримінального кодексу України безпосередньо до злочинів проти життя і здоров’я особи законодавець відносить:

1) злочини проти життя особи, які поділяються на умисні вбивства (статті 115-118), вбивство через необережність (ст.119), доведення до самогубства (ст. 120) та погроза вбивством (ст. 129);

2) злочини проти здоров'я, які поділяються на три види: 1) тілесні ушкодження; 2) завдання фізичних або моральних страждань; 3) спеціальні види тілесних ушкоджень. При цьому, тілесні ушкодження поділяються на: умисне тяжке тілесне ушкодження (ст. 121), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 122), умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання (ст. 123), умисне заподі­яння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця (ст. 124), умисне легке тілесне ушкодження (ст. 125), необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст. 128). До злочинів, які полягають у завданні фізичних або моральних страждань, належать: побої і мордування (ст. 126), катування (ст. 127). До спеціальних видів тілесних ушкоджень відносяться: зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 130), зараження венеричною хворобою (ст. 133);

3) злочини, що ставлять у небезпеку життя та здоров'я особи, поділяються на: злочини в медичній сфері діяльності та інші злочини. До злочинів у медичній сфері діяльності, що ставлять у небезпеку життя та здоров'я особи належать: неналежне виконання професійних обов'язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 131), розголошення відомостей про проведення медичного огляду на виявлення зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби (ст. 132), незаконне проведення аборту (ст. 134), залишення в небезпеці (ст. 135), ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані (ст. 136), неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей (ст. 137), незаконна лікувальна діяльність (ст. 138), ненадання допомоги хворому медичним працівником (ст. 139), неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником (ст. 140), порушення прав пацієнта (ст. 141), незаконне проведення дослідів над людиною (ст. 142), порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини (ст. 143), насильницьке донорство (ст. 144), незаконне розголошення лікарської таємниці (ст. 145).

Відповідно до статистичних даних за 2015 рік до Новокаховського міського суду надійшло 366 кримінальних проваджень відносно 406 осіб, з них розглянуто 307 кримінальних проваджень щодо 338 осіб.

При цьому, згідно даних КП «Д-3» в провадженні Новокаховського міського суду перебувало 60 кримінальних проваджень у сфері злочинів проти життя та здоров’я осіб, відносно 67 осіб, з яких 50 кримінальних проваджень розглянуто відносно 54 осіб, що складає 16,3 % від загального числа розглянутих кримінальних проваджень (307), з яких по:

- 19 кримінальним провадженням ухвалені вироки, що становить 38 % від загальної кількості розглянутих кримінальних проваджень по даній категорії справ (50), з яких: 2 кримінальні провадження за вчинення злочину, передбаченого ст. 115 КК України; 2 кримінальні провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 119 КК України; 6 кримінальних проваджень за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 121 КК України; 3 кримінальні провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 122 КК України; 3 кримінальні провадження за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 125 КК України; 2 кримінальні провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України; 1 кримінальне провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 135 КК України;

- 9 кримінальним провадженням постановлені ухвали про повернення обвинувального акту прокурору для усунення виявлених недоліків;

- 19 кримінальним провадженням постановлені ухвали про закриття провадження у справі;

- 1 кримінальному провадженню відносно засудженої особи застосовано примусові заходи медичного характеру;

- 2 кримінальним провадженням відносно засуджених осіб застосовані заходи виховного характеру.