flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Порядок звернення до суду для оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, членів цих комісій

22 жовтня 2012, 16:01
Суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії) мають право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій.
Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.
Рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, членів цих комісій, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Закон встановлює наступні винятки з цього правила. Так, до Вищого адміністративного суду України оскаржуються рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів.
До Київського апеляційного адміністративного суду оскаржуються усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії.
До окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; а також членів зазначених комісій.
 Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
 Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у вищезазначений строк, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.
 Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності дільничної виборчої комісії, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці, може бути подано до адміністративного суду у дводенний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
 За подання до суду позовної заяви  щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, або члена відповідної комісії стягується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі,  встановленої законом на 1 січня календарного року (в сумі 32 гривні 19 копійок). Суд приймає позовну заяву до розгляду незалежно від сплати судового збору. В разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.